Darželis Swiss

Darželio projektas kurį atlikome kartu su Fragment architektais, Aušrinės g. Vilniuje. Kuriant pastato koncepcija buvo atsižvelgta į esamų želdinių išsaugojimą, urbanistinį užstatymą bei insoliacijos užtikrinimą vidaus patalpose. Siekiant pagrindinio tikslo – sukurti estetišką, žaismingą ir kūrybišką aplinka darželinukams.
Atsižvelgiant į tankiai mažaaukščiais šlaitiniais statiniais užstatytą teritoriją ir siekiant sukurti įvairovės ir dinamiškumo įspūdį sklype, tūriai projektuojami išsiskiriantys dydžiu, aukštingumu, natūraliu medžiagiškumu bei langų ritmu.
Šiaurinė sklypo dalis su tankiais esamais želdiniais yra skiriama bendruomenei ir vyresnio amžiaus darželinukams, kur numatomos sporto, renginių ir žaidimų aikštelės kartu su baseino korpusu, kuriuo gali naudotis ir vietiniai gyventojai. Numatoma, jog baseinas ir bendruomenės parkas galėtų veikti nepriklausomai nuo daželio darbo valandų, taip sukūriant pridėtinę vertę gyventojams.
Visos klasės skirstomos per du lygius ir orientuotos į pietinę pusę su poilsio terasomis ir žaidimų aikštelėmis. Darželio vidaus erdvėse pagrinde vyrauja šviesios spalvos ir natūralios medžiagos pabrėžiant akcentine spalva. Siekiamybė sukurti erdves, kurios būtų jaukios, neutralios ir edukuotų darželio lankytojus.

– Vieta: Vilniaus miesto savivaldybė
– Paskirtis: Mokslo paskirties pastatas
– Plotas: 3680 m²
– Metai: 2023 m
– Statusas: Konkursas